“2016’da Giresun yaylalarında turizm patlaması yaşanacak”

0
242

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner ise Giresun yaylalarının tanıtımı için birkaç yıldır yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tanıtım faaliyetlerinde olumlu yönde geri dönüşümlerin yaşandığını dile getiren Uzuner, 2016’da Giresun yaylalarında turizm patlamasının yaşanacağını ifade etti.

Uzuner, tur acentelerinin yaylaları da Giresun programına aldığını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Giresun’da bu yıl tarihte görülmemiş turizm hareketliliği bekliyoruz. Turizm hareketliliğinin özellikle yaylalarımıza dönük olacağı yönünde şimdiden işaretler mevcut. Tur firmalarından yaylalarımıza yönelik yoğun talepler alıyoruz. Birçok firma tur programlarına yaylalarımızı da dahil etmiş durumda. Yayla paketleri satışında büyük patlama olduğunu öğrendik. Bu yıl Giresun’a gelecek turist sayısını bir milyon olarak tahmin ediyoruz. Bu rakamın büyük kısmını da yaylalarımızı ziyaret edecek turistler oluşturacak.”

Yaylaların da turizme tam anlamıyla hazır olduğunu işaret eden Uzuner, “Alt yapı eksiklikleri tamamlandı. Yaylalarımıza kolay ve konforlu ulaşım imkanı mevcut. Son yıllarda yeni konaklama merkezleri yapıldı. Yenileri yapılmaya devam ediyor. Giresun yaylaları tam anlamıyla turizm için hazır.” dedi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here