24 Kasım Öğretmenler Günü

0
292

Sinop’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Atatürk anıtına çelenk sundu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda devam eden törende konuşan Türkkan, bir milletin milli, ahlaki, ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olmasının öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlı olduğunu söyledi.

Milli birlik ve beraberliğin teminatının öğretmenler olduğunu vurgulayan Türkkan, “Öğretmen toplumda her türlü tutum, davranış ve görünüşüyle örnek insandır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır. Sevgi doludur. Ülkenin şekillenmesinde de önemli rol oynar. Mutlu insanlardan oluşan bir toplumun meydana getirilmesinde temel unsurun eğitim ve eğitimde de temel unsurun öğretmen olduğu tartışılmaz bir gerçektir” dedi.

Konuşmaların ardından göreve yeni başlayan öğretmenler yemin etti, yıl içinde emekli olan öğretmenlere de hizmet şeref belgesi verildi.

Törene Vali Yasemin Özata Çetinkaya, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaettin Serten, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Minoğlu, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here