Rize’ de hamsi şöleni

0
271

Rize’nin İyidere Belediyesi tarafından düzenlenen 8’inci Hamsi Şöleni’nde 2,5 ton hamsi 1 saatte tükendi.

Sahil Parkı’nda düzenlenen organizasyona katılan Rize Valisi Ersin Yazıcı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, İyidere Belediyesi’nin etkinliğinin önemli olduğunu belirterek, “Güzel de yapıyor. Hamsi, Karadeniz’in önemli bir değeri. Hamsi çok lezzetli. Karadeniz hamsisi kendisini bu gibi etkinliklerde tanıtması çok güzel bir şey. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İyidere Belediye başkanı Ahmet Mete de belediye olarak bu sene Hamsi Şöleni’nin 8’inci kez düzenlediklerini anımsatarak, “Buradaki amacımız, marka olan hamsiyi tanıtmak değil. Marka olan hamsiyle beraber ilçemizi tanıtmak. Daha sonra burada hep birlikte hamsi yemek. Bugün 2,5 ton civarında hamsi pişirildi. Daha sonra ızgarada pişirilen hamsileri gelen misafirlerimize ikram ettik” diye konuştu.

Etkinliğe, AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, İl Garnizon Komutanı Albay Semih Çoşkun, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye görevlileri tarafından ızgaralarda pişirilen balıklar, şölene katılanlar tarafından bir saat içerisinde tüketildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here