6. Uluslararası Transanatolia Ralli Raid Yarışı’nda, Bayburt etabı geçildi.

0
491

Türkiye’de 2010’dan itibaren düzenlenen ve bu yıl Laia Sanz, Helder Rodrigues, Olivier Pain, Paolo Ceci, Alessandro Botturi ve Gerrard Farres gibi isimlerin de katıldığı yarışın Bayburt etabı, Birinci Dünya Savaşı yıllarında Osmanlı-Rus Savaşı’nın yaşandığı Kop Dağı’ndan start aldı.

aa_picture_20150827_6143413_web

Organizatör Orhan Çelen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Transanatolia’nın, Türkiye’nin tanınmış ralli raid yarışı olduğunu belirterek, “22 Ağustos’ta Ankara’da start alan yarış 3 bin kilometrelik parkur tamamlanarak 29 Ağustos’ta yine Ankara’da tamamlanacak” dedi.

Transanatolia’nın uzun süreli bir arazi dayanıklılık yarışı olduğunu ifade eden Çelen, “Yarışmada 9 ülkeden 60 araçla 90 katılımcı var. Bu organizasyon Türkiye’nin tanıtımı için çok önemli. Çünkü yarışta birçok ünlü isim olduğu için peşlerinde de yabancı medya var” diye konuştu.

aa_picture_20150827_6143414_web

Çelen, Bayburt etabının yarışmaya bu yıl dahil edildiğini anımsatarak, “Bundan sonraki yıllarda da Bayburt etabı olacak. Bayburt etabı Kop Dağı Şehitlik Anıtı’ndan başlayan ve Erzincan sınırına yakın bir alanda sonuçlanan, 190 kilometrelik bir etap. Bu etap da tamamen arazi yollarından oluşuyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here