8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerle kutlanacak

0
9

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenlenecek. 4 Mart 2022 Cuma günü Resim Sergisi ile başlayacak olan etkinlikler 8 Mart 2022 Salı günü gerçekleştirilecek olan Fener Alayı Kadın Yürüyüşü ile sona erecek.

Sergi 20 Mart’a Kadar Açık Kalacak

Etkinlikler kapsamında ilk olarak 4 Mart Cuma günü saat 18.00’da Yalı Yaşam Merkezi Sanat Galerisi’nde Bartın Belediyesi Resim Atölyesi Sergisi açılacak. 48 kursiyerin resmilerinin yer aldığı sergi 20 Mart’a kadar açık kalacak.

El Emeği Göz Nuru El Ürünleri Pazarı Açılacak

6 Mart Pazar günü saat 12.30’da Bartın Belediyesi Kapalı Otopark alanında El Emeği Göz Nuru El Ürünleri Pazarı Açılışı gerçekleştirilecek. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın Yerel Ticaretin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 6 Mart’tan itibaren Kapalı Otopark’ta her Pazar günü El Emeği Göz Nuru El Ürünleri Pazarı kurulacak.

“4 Kadın 1 Hikaye” İsimli Tiyatro Gösterisi Oynanacak

7 Mart Pazartesi günü saat 19.30’da Bartın Belediyesi Sanat Evi’nde Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından “4 Kadın 1 Hikaye” isimli tiyatro gösterisi oynanacak. 8 Mart Salı günü ise 12.30’da Bartın Öğretmen Evi’nde Bartın Belediyesi kadın çalışanları ile öğle yemeği ve plaket töreni gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında son olarak ise 8 Mart Salı günü 20.00’da bando eşliğinde Fener Alayı Kadın Yürüyüşü yapılacak. Belediye Sosyal Tesislerinden başlayacak olan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here