Abant’ta hafta sonu yoğunluğu

0
271

Bolu’daki tabiat parklarında ve Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya’da, Sevgililer Günü yoğunluğu yaşandı.

Sevgililer Günü’nün hafta sonuna denk gelmesiyle vatandaşlar Abant ve Gölcük tabiat parklarına akın etti.

Abant Tabiat Parkını tercih eden çiftler vakitlerini, göl çevresinde at ve faytonlarla tur atarak, mangal yakarak, fotoğraf çekerek geçirdi.

İstanbul’dan geldiklerini söyleyen Erhan ve Nazife Örel çifti, “Bu güzel günde Abant’a geldik. Kızaklarla kayarak çocukluğumuzu yaşadık. Herkesin bu güzel yeri görmesini isteriz” dedi.

Bolu’ya yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Gölcük Tabiat Parkında günü geçiren çiftler de bol bol hatıra fotoğrafı çekti ve gölün çevresinde yürüyüş yaptı.

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Kartalkaya’da da Sevgililer Günü yoğunluğu yaşandı. Kayak merkezine gelen çiftler vakitlerini pistlerde kayak ve snowboard yaparak geçirdi.

Merkezdeki bir otelin genel müdürü Yusuf Avcı, Kartalkaya’nın tüm özel günlerde olduğu gibi Sevgililer Günü’nde de tatilcilerin en gözde mekanı olduğunu ifade ederek, bölgede bulunan otellerin doluluk oranlarının yüzde 95 seviyelerinde olduğunu söyledi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here