“Ağaç ev”de doğanın tadını çıkartıyorlar

0
397

Ordulu Sinan Tiryaki, zeytin ağaçları arasına inşa ettiği ahşap ev sayesinde, çocuklarına nostaljik bir ortam sunuyor.

Gülyalı ilçesinde eşi ve iki çocuğuyla yaşayan Tiryaki, mavi ile yeşilin tonlarını içinde barındıran doğanın eşsiz güzelliğini yaşamak için ahşap ev yapma kararı aldı.

Tiryaki, bahçesindeki zeytin ağaçları arasına 12 metrekarelik ahşap ev inşa ederek deniz manzarası eşliğinde doğal ortamın tadını çıkartıyor.

Özel bir firmada yönetici olan Tiryaki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailesine evleri dışında doğayla baş başa kalabileceği bir ev inşa ettiğini belirterek, “Çocuklarımla beraber geçmişi anımsama ve onlara bir anı bırakma adına ağaç ev yapmaya kadar verdim. Başta bu kadar güzel olacağını bilmiyorduk ama gerçekten çok güzel bir eser çıktı” diye konuştu.

Tiryaki, tamamen ahşap malzemeden inşa ettiği evin oturma odası ile balkondan oluştuğunu ifade ederek, “Bütün malzemeleri kendim temin ettim ve hepsi el emeği. Nisan ile haziran ayı arasında hafta sonlarını değerlendirerek bu eseri meydana getirdim. Çok kolay olmasa da böyle güzel bir ortam ortaya çıktı” dedi.

Çevresindekilerin evi çok beğendiğini ve kendilerine de yapılması talebinde bulunduğunu dile getiren Tiryaki, doğanın güzelliklerini yaşama imkanı olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Tiryaki’nin kızı Sena Tiryaki de kafasını dağıtmak için ağaç eve geldiğini söyleyerek, sakin ve doğal ortamda kitap okumanın zevkli olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here