Akçakoca

0
26

1950’li yıllarda deniz ve karavan turizmi ile ülkemizde ilk turizm hareketinin başladığı Düzce’nin denize kıyısı Akçakoca; denizi, kumu, balıkçı barınağı, mevsimin özelliğine göre balık çeşitleri, gün batımı, sivil ve dini mimarisi, dağ çileği, kestane balı, fındığı, Mavi bayraklı plajları, yemyeşil bitki dokusu, piknik ve mesire alanları, tarihi anıt ağaçları, Ceneviz Kalesi, mağarası, şelaleleri, ve yöresel ağız tatları ile yerli ve yabancı turistler için dikkat çekicidir.

Akçakoca, Karadeniz Bölgesinin batı ucunda, Orta Anadolu’nun denize açılan en yakın penceresi konumunda olup, İstanbul ve Ankara gibi iki Metropolün arasında yeşil ve mavinin kaynaştığı şirin bir tatil beldesidir. Düzce iline 37 km mesafede bulunan bölge, aynı zamanda Düzce İlinin en büyük ilçesidir.

Akçakoca’nın öne çıkan Turizm Potansiyelleri;

Aktaş Şelalesi
Fakıllı Mağarası
Ceneviz Kalesi
Hemşin Köyü Camii
Çayağzı Köyü Orhangazi Camii
Uğurlu Köyü Yeni Meze Camii
Plajlar
Sivil Mimari
Akçakoca Merkez Camii
Kurugöl Kanyonu
Cumayani Piknik ve Mesire Alanı
Akkaya Köyü Piknik ve Mesire Alanı


Nasıl Gidilir: Batı Karadeniz bölgesinin önemli turizm merkezlerinden biri alan Akçakoca; İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi metropollere 2.5 – 3 saat uzaklıkta olup otoyolla kolay bir ulaşıma sahiptir. Hangi yönden gelinirse gelinsin D.100 otoyolunun Düzce turnikelerinden çıkış yapılarak Akçakoca yoluna girilir. 35 kilometrelik şehirler arası yolu yeşillikler içinde kat ederek Akçakoca’ya varılır. İl merkezinden ilçe ulaşım araçları ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here