Amaç Balkanlara da Trabzon’u tanıtmak

0
271

Her yıl Yunanista’nın Selanik Kentinde düzenlenen turizm fuarında, Türkiye; Trabzon tanıtımlı öncelik ile fuara katıldı.

Trabzon Kültür ve Turizm il müdürü İsmail Kansız ve beraberindekiler de fuarda yer aldı. Trabzon’un her yönü ile tanıtıldığı Türkiye standında, Trabzon ağırlıklı tanıtım ile, Şehrin fuara katılan diğer turizm acentelerince dikkatinin çekilmesi sağlandı.

15 ülkenin katıldığı fuar daha çok Balkan ülkelerinin katılımı ile gerçekleşiyor. Türkiye’nin bu yıl Trabzon ağırlıklı bir tema işlemesi de Trabzon’un balkanlarda tanıtımında çok faydası oldu.

Özellikle, Balkan kültürünün Trabzon’da alt yapısının da olduğu işlenen fuarda, Trabzon’u tanıtıcı kitap ve broşürler dağıtıldı.

Standa gelenlerin en çok bundan bir süre önce, basımı yapılan Trabzon Mutfağından örneklerin olduğu kitap ilgi gördü.

Selanikliler, kitaptaki Trabzon yemekleri için “Bunlar bizimde yemeklerimiz” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Türkiye’den ve Trabzon’dan ata yadigarı topraklar Balkanlara çok turist gittiğini belirterek “Şimdi de Balkanlardan özellikle Trabzon’a bir turist akınını olması için uğraşıyoruz. Selanik fuarında bakanlığımızın Trabzon ağırlıklı stant yapması da bu açıdan önemli. Bakanlığımıza Trabzon adına teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here