AÖF sınav sonuçları açıklandı mı?

0
214

AÖF dönem sonu sınavının sonuçlar henüz açıklanmadı. Ne zaman açıklanacağı konusunda net bir bilgi olmasa da en kısa sürede açıklanacağı tahmin ediliyor. AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtını arayanlar tüm detaylara haberimizden ulaşabilirler.

Üniversite okumak isteyen öğrenciler lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite sınavına girerler. Bu sınavdan aldıkları sonuçlar ile tercihlerini gerçekleştirirler ve puanlarının tuttukları üniversitede öğrenim hayatını devam ettirebilirler. Üniversite okumanın bir başka yolu ise açık öğretimdir. Öğrenciler açık öğretim fakültesinden de üniversite öğrenimini gerçekleştirebilirler. Açık öğretim fakültesinde okuyan öğrenciler okula gitmelerine gerek kalmadan açık öğretim üzerinden öğrenimlerini tamamlayabilirler. Ülkemizde 3 tane üniversitenin açık öğretim fakültesi bulunmaktadır. Bunlardan en çok öğrenci alan ve en çok tercih edilen açık öğretim fakültesi olan Anadolu Üniversitesidir. Eskişehir de bulunan Anadolu Üniversitesine başvurunuzu gerçekleştirerek bu açık öğretim fakültesinde okuma imkanına sahip olabilirsiniz. Ülkemizde bulunan açık öğretim fakültesi olan diğer üniversiteler ise Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesidir.

Açık öğretim fakültesinde öğrenim gören öğrenciler de aynı normal üniversiteler gibi sınavlara girerler. Her dönem, dönem ortası ve dönem sonu olmak üzere 2 tane sınava girerler. Girdikleri sınavlardan aldıkları sonuçlara göre de derslerden geçip geçmedikleri belli olur. Dönem ortası sınavları 12 – 13 aralık tarihlerinde gerçekleştirildi ve sınav sonuçları açıklandı. Dönem sonu sınavları ise geçtiğimiz haftalarda 23 – 24 ocak tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Sınava giren öğrenciler sınavdan sonra internet üzerinden sınav soru ve cevaplarına ulaşmıştır. Şu an ise sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemektedirler. Dönem ortası sınav sonuçları açıklandığında tüm öğrenciler sisteme giriş yapmağa çalıştığı için AÖF sistemi çökmüştür. Bu yüzden öğrenciler uzun süre sınav sonuçlarını öğrenememiştir. Dönem sonu yapılan sınavların sonuçları ise henüz açıklanmamıştır. Sınava giren öğrenciler heyecanlı bir şekilde sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemektedir.

AÖF ile ilgili tüm işlemlerinizi AÖF sisteminden gerçekleştirebilirsiniz. Sınav sonuçları açıklandığında da bu sisteme giriş yaparak sınav sonuç bilginize ulaşabilirsiniz. AÖF sistemine giriş yaparak hangi dersleri aldığınızı, girdiğiniz sınavlardan kaç puan aldığınızı, AÖF sınav giriş belgenize ve dönem kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu senenin tüm sınav takvimi sezon başlamadan önce belli olmuştur. Güz dönemi sınavları bittiği için bahar dönemi sınav takvimi ise şu şekildedir. Bahar dönemi ara sınavı 16 – 17 nisan 2016, bahar dönemi dönem sonu sınavı ise 04 – 05 haziran tarihlerinde yapılacaktır. 2015 – 2016 tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacaktır. Açık öğretim fakültesinin internet sitesine giriş yaptıktan sonra öğrenci girişi bölümüne girmelisiniz. Bu bölüme öğrenci numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer öğrenci numaranızı ve şifrenizi bilmiyor iseniz öğrenci numaranızı ve şifrenizi açık öğretim fakültesi bürolarından veya Milli Eğitim Müdürlüklerinden elde edebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise açık öğretim ile ilgili tüm işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. Ders seçimini, sınav tarihlerini, sınav giriş bilgilerini buradan ulaşabildiğinizi gibi sınav sonuçları açıklandıktan sonra sınav sonuç bilginize de bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

 

Milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here