Artvin’de “Dört Mevsim Artvin” konulu safari düzenlendi

0
272

Artvin’in Şavşat ilçesinde “Dört Mevsim Artvin” konulu foto safari düzenlendi.

Valilik ile Artvin Fotoğraf ve Sanatı Derneğince, kentin tanıtılması ve turizmden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinliğe, Artvin Vali yardımcısı Mutlu Almalı, Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, söz konusu derneğin başkanı Süleyman İnan’ın yanı sıra Artvin ve başka illerden 80 fotoğraf tutkunu katıldı.

İlçenin bin 900 rakımlı Maden köyünde gerçekleştirilen etkinliğe katılan fotoğraf meraklıları, doğal güzelliği ve ahşap mimarisi ile öne çıkan köyü ve köylülerin günlük yaşamını fotoğraflamak için deklanşöre bastı. Bazı fotoğraf tutkunları ise tulum eşliğinde köylülerle horon oynadı.

Dernek Başkanı İnan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Dört Mevsim Artvin” konulu foto safari etkinliğine katılımdan memnun olduklarını belirterek, benzer etkinlikleri ilkbahar, yaz ve sonbaharda da gerçekleştireceklerini söyledi.

Etkinlikte çekilen fotoğraflardan yarışması düzenleyeceklerini belirten İnan, “Maden köyümüz ahşap mimarisi ve doğal yaşam alanı ile Artvin’in korunmuş köylerinden bir tanesi. O nedenle bu etkinlik için burayı seçtik. Büyükbaş hayvanların çekmiş olduğu kızakları görüntüledik. Bu dünyanın hiç bir yerinde olmayan bir olay. Gezimize katılan arkadaşlar çok güzel fotoğraflar çektiler” diye konuştu.

Fotoğraf tutkunu Sare Ekinci ise Artvin Çoruh Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu ifade ederek, “Şavşat’ın güzel olduğunu biliyordum ama kışın daha güzel. Doğal güzellikleri var. Buradaki ahşap evler çok güzel. Doğal bir yaşam var. Büyüleyici bir görüntüsü var. Derenin sesi burayla bütünleşmiş. Buradaki doğanın büyüleyici olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Fahrettin Akdaş da kentin Yusufeli ilçesinden etkinliğe katıldığını anlatarak, “İlk defa buraya geldim. Ailemle hem buranın doğasını izlemeye hemde fotoğraf çekmeye geldim. Çok güzel bir yer. Memnun kaldım. Herkesin buraya gelmesini tavsiye edebilirim” ifadelerini kullandı.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here