“Atmacalar”, yeni transferlerini tanıttı

0
327

Spor Toto Süper Lig takımlarından Çaykur Rizespor, daha önce sözleşme imzaladığı Teddy Chevalier, Nika Dzamalidze, Patryk Tuszynski ve kaleci Charles İtandje için tören düzenledi.

Mehmet Cengiz Tesisleri’nde düzenlenen törene, yönetim kurulu üyeleri Ömer Ofluoğlu, Mehmet Erdoğan, Ali Haydar Er ve kulüp basın sözcüsü Aykut Ferah da katıldı.

Törende konuşan Ofluoğlu, gelecek sezon için güçlü bir kadro oluşturmak istediklerini belirterek, bu nedenle teknik direktör Hikmet Karaman’ın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Takıma önemli oyuncular kattıklarını ifade eden Ofluoğlu, “Yeni transfer ettiğimiz arkadaşlarımız ile daha da güçlendik. Gelecek sezon çok daha farklı bir Çaykur Rizespor izlettireceğiz. Bunun iskeletini oluşturduk” dedi.

Kulüp Basın Sözcüsü Aykut Ferah, hedeflerinin bu yıl ilk on takım içerisinde olmak olduğunu vurgulayarak, bu doğrultuda kadro oluşturduklarını, iki futbolcu daha kadroya katarak transferi noktalayacaklarını dile getirdi.

Belçika’nın Kortrijk takımından transfer edilen Fransız oyuncu Teddy Chevalier ile Polonya’nın Jagiellonia Bialystok takımından transfer edilen Polonyalı Patryk Tuszynski 3’er, Gürcü orta saha oyuncusu Nika Dzamalidze ile 4, Yunanistan’ın Paok takımından transfer edilen Fransız kaleci Charles İtandje ile 2 yıllık anlaşma imzalanmıştı.

– Futbolcuların görüşleri

Teddy Chevalier, önemli bir lige geldiğini vurgulayarak, “Kendi performansımı artırıp takımıma katkı sağlamak istiyorum. Arkadaşlarım bana ‘Şövalye’ diyor. Burada da takımıma yapacağım katkı ile aynı unvanı almak için çalışacağım” diye konuştu.

Patryk Tuszynski ise transferin ani geliştiğini kaydederek, “Hedeflerim var. Daha büyük işler yapmak istiyorum. Türkiye ligi bunun için bir fırsat. İnşallah takım halinde başarılı olur bende hedeflerime ulaşırım” ifadesini kullandı.

Nika Dzamalidze, Gürcistan ile Türkiye’nin kültür ve yaşam tarzı olarak birbirine yakın olduğunu, burada olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Charles İtandje ise yaklaşık bir aydır takımla birlikte olduğunu ve camiaya alıştığını belirterek, daha önce Torku Konyaspor’da oynadığını, burada da başarılı olmak için çalışacağını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here