Ana Sayfa Kültür Sanat Bafra’da Kadın Emek Pazarı açıldı

Bafra’da Kadın Emek Pazarı açıldı

0
332

Bafra ilçesinde ev kadınlarının ev ekonomilerine katkı sağlaması amacıyla “Kadın Emek Pazarı” açıldı.

Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediyesi ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odasının katkıları ile hazırlanan proje kapsamında, Kadın Emek Pazarı törenle hizmete girdi.

Toplamda 15 tezgahtan oluşan pazarda, ev yemekleri, organik çorbalıklar, köy ekmeği, organik köy yumurtası gibi gıdalar ev hanımları tarafından satışa sunuluyor.

Açılışa katılan Kaymakam Halis Arslan, “İşini en iyi yapan, becerikli ev hanımlarımızın kendi elleriyle hazırladıkları ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı sağlamaları amaçlı Kaymakamlığımız, Bafra Belediyesi ve Ticaret Sanayi Odamızın destekleri ile bu projeyi gerçekleştirdik. Onbeş kadın girişimci ile bu Emek Pazarı hayata geçirildi. Tüm Bafra’ya hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise böyle bir projede belediye olarak katkılarının olduğu için mutlu olduğunu ve Emek Pazarı’ndaki kadın girişimcilere başarı temennilerini sundu.

Konuşmaların ardından, Kadın Emek Pazarı açılışını Kaymakam Halis Arslan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar ve daire amirleri birlikte yaptı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here