Belediye Başkanı Eroğlu, anaokulu öğrencileri ile doğada yürüdü

0
229

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, anaokulu öğrencileri ile doğa yürüyüşü yaptı.

Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Rukiye Bumin Anaokulu öğrencileri ile Geyras Mahallesi’nde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Eroğlu ve beraberindekiler, doğada çocuklarla kahvaltı da yaptı.

Başkan Eroğlu, minik öğrencilerle yürümekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. Yürüyüşün kendileri için bir spor olduğunu anlatan Eroğlu, “Anaokulunda eğitim gören çocuklarımızla doğayı birebir gözlemledik. Şehrimizi tanıma anlamında son derece faydalı bir yürüyüş yaptık. Çocuklarımız beton binalar arasında, internet gibi asosyal bir ortamda yetişiyor” dedi.

Çocukların doğa ile iç içe olmasının önemine dikkati çeken Eroğlu, şöyle konuştu:

“Biz çocukluk dönemlerimizde bağlarda, bahçelerde, ormanlarda birçok şeyi birebir görüp izleme fırsatını bulduk. Şimdiki çocukların bu fırsatı yok. Okulumuzun yanında 750-800 metre yürüdüğümüzde çamları ve ormanları görüyorsunuz. Şehre daha yukarıdan bakıyorsunuz. Mevsimlerin geçişlerini de daha iyi izleyebiliyorsunuz. Faydalı bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Milli Eğitim Müdürümüz ile görüşmeler yaptık. Burada doğa parkuru yapacağız. Bunu yaptığımızda öğrencilerimiz buradan gelerek doğayla bulaşacaklar.”

Eroğlu, kısa zamanda doğa parkurunun yapımına başlayacaklarını sözlerine ekledi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here