Belediye ekipleri şehidin baba evinin yapımı için çalışma başlattı

0
258

Ordu Büyükşehir Belediyesince, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonda şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir’in, Akkuş ilçesinin Salman Mahallesi’ndeki baba evinin yeniden inşasıyla ilgili çalışmalara başlandığını bildirdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı telefonla arayarak Jandarma Uzman Çavuş Özdemir’in, Ordu’daki baba evinin yeniden yapılması için çalışmaların bir an önce hızlandırılmasını istediği belirtildi.

Açıklamada, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın şu ifadelerine yer verildi:

“Diyarbakır Sur’da şehit düşen evladımız Nuh Özdemir’in baba ocağının fotoğraflarını basın yoluyla görünce evin yeniden yapılması için talimat vermiştim. Sayın Başbakanımız, şehidimizin baba evini yeniden yapacağımızı duyunca bugün beni telefonla arayarak inşaata bir an önce başlanmasını ve en kısa sürede bitirilmesini istedi. Bugün, Fen İşleri Daire Başkanımız, Ulaşım Daire Başkanımız ve mühendislerimiz, şehidimizin baba evinin yeniden yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. En kısa sürede inşaata başlayacağız. Şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesi ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here