Ben gelene kadar o hakem o stattan çıkmayacak

0
336

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “karanlık güçlerin, takım ve kendilerinin üzerine oyun oynadığını ancak şehrin buna müsaade etmeyeceğini” ifade etti.

Spor Toto Süper Lig’de Gaziantepspor’la 2-2 berabere kalınan maçın hakemine tepkilerin olduğu bordo-mavili kulüpte, başkan Hacıosmanoğlu özel uçakla sabaha karşı İstanbul’dan Trabzon’a geldi.

Trabzon Havalimanı’nda bazı yöneticiler ve “Büyük başkan” tezahüratı yapan bir grup taraftarın karşıladığı Hacıosmanoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İyi bir kadro kurduklarını belirten, ligin 3. haftasında Akhisar Belediyespor maçındaki hakem talihsizliğine karşın herkesin Trabzonspor’u konuştuğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, “Daha sonra Trabzonspor’un üzerine ve bizim üzerimize karanlık güçlerin oynadığı bir oyun var. Bu benim şahsımla değil, bu şehirle Trabzonspor’la alakalı ama bu şehir öyle bir şehir ki bu şehrin üzerine oyun oynamak kimsenin haddi değil. Bu şehir zaten ona müsaade etmez” dedi.

“Trabzon’un medeniyetlerin battığı, dünyayı 600 sene yöneten Osmanlı’nın önemli padişahlarının gelip geçtiği” bir şehir olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu:

“İnsanlar herhalde nüfusu 1 milyona yakın diye küçük görmeye çalışıyor ama onun kat kat daha gücü bu şehrin dışında yaşıyor. Benim anlamadığım konu bu insanlar cesaretleri nereden alıyorlar ve 3 hafta üst üste Trabzon’a gelip Trabzonspor’u katletme cesaretini nerede buluyorlar? Ben bugün ağır hasta eşimi bırakıp Trabzon’a geldim. Bu şehirde insanların bir şeyi öğrenmesi lazım. Bu şehri katletmeye gelenlerin, Trabzonspor’a oyun oynayarak onun yolunu kesmeye kalkanların, bu şehirden rahat çıkamayacaklarının bilincine varmalarını istedim. Evet, belki Türkiye’ye, dünyaya rezil olacağız ama Türk futbolunda bir milat olmasını istedim. Trabzon’a gelip de bu şehirde Trabzonspor’u katledenlerin, buradan gülerek tarifeli uçaklara binip de gidecekleri yere gidemeyeceklerini insanların bilmelerini istiyorum.”

– “Saygı duyduğum, değerli insan beni aradıktan sonra…”

Maçın ardından kulüp yönetim kurulu üyelerine talimat vererek, hakemin statta tutulmasını istediğini belirten Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti:

“Onlara ‘Trabzon’un misafirperverliğini gösterin, çayını, kahvesini, yemeğini ısmarlayın sabaha kadar. Ben gelene kadar o hakem o stattan çıkmayacak’ dedim ama devletin her kademesinden arayanlar oldu, kimsenin telefonuna bakmadım. Benim de saygı duyduğum, gönül bağım olan, onun için şahsım olarak yapamayacağım hiçbir şey yok, bunu defalarca söylediğim o değerli insan beni aradıktan sonra, ‘hem Türkiye hem dünya genelinde büyük rezillik yaşamayalım ama yanlışların da hesabı sorulacak’ sözünün üzerine ben de arkadaşları aradım. Bizi katleden şahısların Trabzonluya yakışan şekilde en ufak fiziki müdahalede bulunmadan bu şehri terk etmelerine müsaade ettik.”

– “İçimizde de hainler olduğunu biliyorum”

Trabzon’un ve Trabzonspor’un üzerine oyun oynayan, senaryo yazan insanların olduğunu savunan Hacıosmanoğlu, “İçimizde de hainler olduğunu biliyorum. Burada kaybeden Trabzonspor olacak, kaybeden İbrahim Hacıosmanoğlu olmayacak. Her maçtan sonra ‘Trabzonspor yenilsin de Hacıosmanoğlu bu şehirden gitsin’ diyen insanlar da var. Buraya gelip de Trabzonspor’u katledip giden insanlara, o insanlar cesaret veriyor” diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak kalıp kalmamasının önemli olmadığını kaydederek, şöyle devam etti:

“Ben Trabzonspor başkanlığından da günü geldi mi ayrılmasını bilirim. Trabzonspor için 9 ay 15 gün ceza aldım, bu açık cezaydı. Ben 49 yaşına kadar adam gibi yaşadım, kadın gibi yaşamadım. Cenab-ı Allah bir gün de ömür verdiyse onu da adam gibi yaşayıp, nasıl yaşadıysam bugüne kadar adam gibi öleceğim. Trabzonspor için çektiğim 9 ay 15 gün ceza bana bir zuldü ama ben Trabzonspor için kapalı ceza yatmaya da razıyım. Bu işin sonu o noktaya gidiyor. Konuştuklarımın hepsinin suç olduğunu biliyorum. Onların karşılığında yatmasını da biliyorum ama benim ailem, onurlu ve köklü bir aile. Bana önce adamlığı, adam gibi yaşamayı ve adam gibi ölmeyi öğrettiler. Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım, sonucunda ölüm de varsa bir gün yaşarım, ertesi gün ölürüm. Söylediğim sözlerin suç olduğunu biliyorum.”

Trabzonspor’a operasyon yapıldığını öne süren Hacıosmanoğlu, “Kongre süreci var. Benim şahsıma mı yapılıyor? Benim şahsıma bir şey yapamazlar. Bu zararı Trabzonspor görüyor. ‘Bizde karışıklık var, arkadaşlarımız birbirleriyle kavga ediyor’ diyorlar. Öyle bir sorun yok. Biz o sorunların hepsini çözdük” ifadelerini kullandı.

-“Federasyon başkanından kendini etkin görenler var”

“Federasyonda, kendini başkandan daha etkili görenler var” diyen Hacıosmanoğlu, Süper Lig’in 5. haftasında Galatasaray’la yaptıkları maça da değinerek, şunları söyledi:

“Hatırlarsınız, Galatasaray maçına çıkarken, Galatasaray’ın hocasını ve başkanını gönderebilmek için bütün medya, ‘Oyuncular organizasyon yaptı, hocayı başkanı gönderecek’ diyordu. Bugün bir aile oldular. Galatasaray maçındaki operasyonları yapanların tespitine az kaldı. Bunu kamuoyunun çok iyi bilmesini istiyorum. O federasyonda, kendini federasyon başkanından daha etkili gören insanlar var. Galatasaray’ın hocası da onların kardeşi konumunda. Kardeşini korumak için, kardeşinin oradan yok olmaması için Trabzonspor’a bu operasyonu yaptılarsa, az kaldı bunların da ortaya çıkmasına. Herkes bedelini ödeyecek. O maçta bizi katleden Cüneyt Çakır’a verilen iki maçtan sonra, gönderilen hakem de bizden Cüneyt Çakır’ın intikamını almıştır. Yine aynı güçler bu operasyonu yapmıştır.”

Maçların adil yönetilmediğini savunan Hacıosmanoğlu, “Bizim 1 metrelik ofsayt olmayan pozisyonlarımızı ofsayt verecekler, ceza sahasının 1 metre dışındaki pozisyonları içeriye çekip penaltı verecekler, rakiplerimiz elle gol atacak. Bizim 5 puan gerimizde olan bir takımı, 4 hafta sonra 7 puan önümüze geçirecekler. Böyle bir adaletsizlik olmaz, böyle adaletsizlikle bu maçlar yönetilmez. Süleyman Abay’ın hakemliğini bitirmişler. Bana ne bitirmenizden. Benim hakkımı gasbettikten sonra hakemliğini bitirseniz ne olur? Dün akşamki maçın hakeminin, hakemliğini bitirseniz ne olur? ‘Maçta kural hatası var’ diyorlar. Bunların önceki maçları nasıl tatil ettiklerini biliyoruz. Bakacağız bu maçtan sonra ne yapacaklar? Bize ceza verip vermemeleri hiç umurumda değil” ifadelerini kullandı.

“Bu kulübün ağabeyiyim diyen insanlar şimdi bir yandan bu kulübü kayyuma nasıl emanet ederiz diye hesap yapıyorlar” diyen Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

“Benim İstanbul’a gelen çok önemli bir sponsorla anlaşmam vardı. İstanbul’a gelen şirket kayyum lafından dolayı geri döndü. 15-20 milyon avroluk kaynak sağlayacağım uluslararası bir şirketti. Bunları kim yapıyor? Trabzonspor’un sahibi olduğunu söyleyenler yapıyor. Bu kulüp yarın UEFA’dan 2-3 sene ceza aldığı zaman bunun vebalini kim ödeyecek? Bu şahıslar bizi Trabzonspor’u şike davasında satmakla suçluyor. Alçakça bir şekilde. Kim Trabzonspor’u bu namus davasında sattıysa, ahlaksız ve şerefsizin tekidir.”

– “Onun için ölmeye hazırım”

Hacıosmanoğlu, hakemin stattan çıkması için kendisini arayan kişinin ismini vermeyeceğini vurgulayarak, “İsmi açıklamama gerek yok, herkes anlar. Ben bu millete hizmet eden, benim çocuklarıma güçlü bir ülke bırakacağına inandığım, dünya konjonktürünün de gitsin diye üzerine oyun oynadığı bir lideri var bu ülkenin. Ben ona saygı duyuyorum. Bugün onun için ölmeye de hazırım. Bunu kendisine de ifade ettim” dedi.

Futbol Federasyonu Genel Kurulu’ndaki tutumu nedeniyle herkesin kendisini eleştirdiğini kaydeden Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor’un menfaatlerini değil, şahsımı düşünseydim, ‘Hacıosmanoğlu’na helal olsun, adam gibi konuştu’ derlerdi. Benim ne ızdırap çektiğimi, Ankara’dan İstanbul’a nasıl döndüğümü yanımdaki arkadaşlarım bilir. Belki de yolda ölecektim. Kendimi düşünerek değil Trabzonspor’u düşünerek yaptım ama bunların karşılığında bu zulmü görüyorsam elbette bu benim biraz da şahsi meselem oluyor. Ben bugüne kadar kendi şahsi meselelerimi adamlığa yakışır bir şekilde çözdüm, gene de çözerim, bedeli de neyse öderim” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here