BEÜ’ye 2,5 milyon liralık tıbbi cihaz

0
300

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine yeni alınan dijital koroner anjiyografi  cihazı tanıtıldı.

Üç boyutlu görüntüleme gerçekleştiren, bilgisayarlı tomografi,  MR görüntüleri ile kombinasyon yapılarak hızlı ve doğru sonuç elde edilmesine imkan tanıyan cihazın tanıtımı Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in de katıldığı gezi ve incelemeyle yapıldı.

BEÜ Rektörü Özer, yaptığı açıklamada, üniversite hastanesinin sağlık teşhis ve tedavi süreçlerinde her geçen gün donanımını arttırdığını söyledi.

Yeni cihazlarla hastanenin çok daha güçlü, dinamik ve her şeyden önce insan merkezli olarak sağlık hizmetleri sunmaya devam edeceğini anlatan Özer, şunları kaydetti:

“Kardiyoloji ünitesinin sağlık hizmeti verirken teşhis ve tedavi sürecinde ihtiyaç duyduğu hiçbir cihaz yok. Daha önce üniversite hastanemizde analog anjiyografi cihazı vardı ve anjiyografi cihazı bölgedeki tekti. O cihazda bir arıza olduğu zaman Zonguldak’ta anjiyo yapılması mümkün değildi. Onun için hem teknolojiyi güncellemek hem daha farklı işlemlere imkan verebilmek açısından bildiğiniz gibi dijital anjiyografi cihazını hizmete aldık. Yaklaşık 2,5 milyon liralık maliyetli bir cihaz. Bu cihazla hem analog anjiyografi cihazı hem de dijital anjiyografi cihazı hizmete girmiş oldu. Kardiyoloji anabilim dalı, cihazların, imkan verdiği tüm işlemleri gerçekleştirme imkanına kavuştu.  Bu sağlık hizmetleri ile ilgili yatırımlarını güncelleştirilmesi, kardiyolojideki yetenekli arkadaşlarımızın elini zenginleştiren enstrümanlara sahip olması anlamında da çok önemli. Teşhisin çok daha net olması, tedavi süreçlerinin çok daha ince, titizlik ve doğrulukla takip edilebilmesi açısından da bu yatırım çok kıymetlidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here