Ana Sayfa Kültür Sanat Bilimsel olarak araştırılacak

Bilimsel olarak araştırılacak

0
360

Giresun kent konseyi kadın meclisi ve Giresun üniversitesi işbirliğinde geliştirilen, “Karadeniz’ de kadın olmak” olmak konulu toplantıda kadınların sorunları bilimsel olarak araştırıldı.
Giresun kent konseyi başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, kadın meclis başkanı Emine Altun Şenel, İktisadi bilimler Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Bayram Kaya ve Giresun üniversitesi öğretim üyesi ARGE koordinatörü Yard. Doç. Dr. Osman Sirkeci “Karadeniz’ de kadın olmak” konulu bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda kadın meclisi üyeleri ile bazı konsey yürütme üyeleri de hazır bulundu. Konsey başkanı Karaibrahimoğlu, Üniversite öğretim üyeleri tarafından sunulan bu fikrin yoğun kadın katılımına ve bu doğrultuda belirlenen hedefe ulaştığında bölge için büyük önem taşıyacağını söyledi. Kadın meclis başkanı Emine Altun Şenel ise, proje hakkında katılımcılara ön bilgi vererek , proje amacının Karadeniz bölgesin’de yaşayan kadınların yaşamlarında yola çıkacak pozitif ayrımcılık ilkesine dayalı ve Giresun merkez olmak üzere en az 5 ili kapsayacak sorun tespiti ve çözüm odaklı bir veri çalışması olduğunu belirtti.

Erkek Egemenliği

Giresun üniversitesi öğretim üyesi ARGE koordinatörü Yard. Doç. Dr. Osman Sirkeci de projenin çevre illerdeki kent konseyleri, kamu kuruluşları, Üniversiteler, yerel yönetimler ve STK’ ların katılımları, Giresun kent konseyi kadın meclisi ve Giresun üniversitesinin öncülüğünde gerçekleştirileceğini ifade ederek, “Türkiye’de erkek egemenliğinin tüm yaşam alanlarında baskın olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben özellikle bilişim projeleri hakkında bilgiler vermek istiyorum. Giresun bir bilişim adası olabilir. Kısaca batıda sıkça uygulanan mikro girişim ve üretim yöntemleriyle eldeki kaynakların değerlendirilip verimli hale getirebilecek projelere ağırlık verilmeli” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here