BÜYÜKŞEHİR’İN ALTINORDU’DAKİ ALTYAPI VE ASFALT MESAİSİ SÜRÜYOR

0
21

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki ulaşım yatırımlarını sürdürüyor. Durugöl Mahallesi 1068 ve 1070 nolu sokakta çalışma başlatan Büyükşehir ekipleri, altyapısını tamamladığı sokakları sıcak asfalt ile buluşturdu.

Ordu’da mahalle grup yolları ve imarlı alanlardaki asfalt seferberliği devam ediyor. Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan kentte, mahalle ve grup yollarının yanı sıra, imarlı alanlarda da yoğun bir çalışma yürütülüyor.

Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’ndeki imarlı alanlarda altyapı ve sıcak asfalt çalışmaları gerçekleştirdi.

1068 ve 1070 nolu sokakta en büyük sorunlardan biri olan altyapı sil baştan yenilendi. Kanalizasyon, yağmur suyu ve telefon hatları daha sağlıklı bir yapıya kavuşturuldu. Altyapı çalışmalarının ardından iki sokaktaki sıcak asfalt çalışmaları da tamamlandı.

Çevre duyarlılığına büyük önem veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, çalışma sahasında bulunan ağaçları da kesmeden nakil ederek canlı tuttu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından, imar planına göre yolun içerisinde kalan ağaçlar büyük bir titizlikle yerinden sökülerek, Büyükşehir Belediyesi’nin Efirli Yerleşkesi içerisindeki yeşil alanlara dikildi.

Yapılan çalışma sonrası mevcut yolun genişletilmesi sağlanırken, ağaçların da canlı tutulması sağlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here