Canik’te kentsel dönüşüm

0
305

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Karadeniz’in en büyük kentsel dönüşüm projelerini hayata geçiriyoruz, Yeni Mahalle’de uygulayacak kentsel dönüşüm projesi de şehre iz bırakacak” dedi.

Genç, Yeni Mahalle’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında devam eden yıkımları inceledi.

Burada vatandaşlarla sohbet eden Genç, Mavi-Yeşil ve Kuzey Yıldızı projeleri ile bölgenin en büyük kentsel dönüşümünü yaptıklarını söyledi.

Yeni Mahalle’de 80,5 dönüm alanda yeni bir modern yaşam alanının hazırladıklarını belirten Genç, “Kamulaştırma işlemleri tamamlanan binaların yıkımını sürdürüyoruz. Söz konusu alanda, TOKİ tarafından Emlak Konut aracılığıyla örnek olacak ve şehre değer katacak bir proje hayata geçirilecek. Yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen kamulaştırma ve yıkım işlemlerinin bitmesinin ardından konut inşaatlarına başlanacak” diye konuştu.

Şehrin estetiğinin mimarisi, insanın estetiğinin ise ahlakı olduğuna işaret eden Genç, şöyle konuştu:

“Kentsel dönüşümü, yaptığımız eğitim yuvalarıyla kültür, sanat, spor merkezleriyle, alışveriş merkezleriyle tamamlıyoruz. Bol yeşil alanları ve depreme dayanıklı binaları ile her yönüyle gelişmiş, yaşanabilir bir şehir inşa etmek için çalışıyoruz. İnşallah çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakacağız. Bütün çabamız mutlu insanların olduğu mutlu bir şehir ortaya çıkarmak için. Yeni Mahallemizde de son derece modern, örnek olacak bir projeyi yükselteceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here