Çatalgöl turizme kazandırılacak

0
354

Meryem Ana Manastırı’na 7 kilometre uzaklıkta bulunan Çatalgöl’ün turizme kazandırılması amacıyla çalışma başlatıldı. Hazırlanan proje kapsamında göl çevresinde inşa edilen 6 tesis yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek.
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gölün şehir merkezine 4, manastıra ise 7 kilometre uzaklıkta bulunduğunu söyledi.

Yaklaşık 100 dönümlük alanı kaplayan Çatalgöl’de inşa edilmiş 6 konaklama tesisi bulunduğunu belirten Yılancı, “48 yatak kapasitesi ve yine insanların yemek yiyebileceği 150 kişilik restorana sahip. Belediye ve kaymakamlık tarafından yürütülen proje DOKA destekli” diye konuştu.

– “Hedefimiz, Çatalgöl’ü 2016 turizm sezonuna yetiştirmek”

Yılancı, projenin, yürüyüş yolları, su aktiviteleri ve gölete yapılacak asma köprülerle hem ilçe hem de Giresun turizmine değer katacağını ifade ederek, “Çünkü karşımızda hemen Meryem Ana Manastırı var. Buraya gelen turistlerin Meryem Ana Manastırı’nı gezdikten sonra dinlenebilecekleri, yemek yiyebilecekleri tesis” değerlendirmesinde bulundu.

Hedeflerinin Çatalgöl’ü 2016 turizm sezonuna yetiştirmek olduğunu aktaran Yılancı, “Meryem Ana Manastırı’na gelecek turistlerin hem de ilçe merkezindeki vatandaşlarımızın burada rahatça piknik yapabilecekleri, çocuklarıyla vakit geçirebilecekleri alan. Her iki ihtiyaca cevap vermiş olacak” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here