Ana Sayfa Genel Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

0
314

Cumhuriyetin 92. yıl dönümü dolayısıyla Amasya’da tören düzenlendi.

aa_picture_20151029_6655677_web

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’in valilikte protokol üyelerini kabulüyle başlayan tören, daha sonra Yavuz Selim Meydanı’nda devam etti. Vali Çomaktekin, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yılmaz ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir, vatandaşları selamladı.

15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı bando ekibi eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu.

Vali Çomaktekin, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 92. yılını gurur ve sevinç içinde milletçe kutladıklarını belirtti.

Milli mücadelenin vizyon belgesi olarak nitelendirilen Amasya Tamimi’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edildiği şehirde olduklarını anımsatan Çomaktekin, bu nedenle Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken ayrı bir mutluluk, onur ve heyecan duyduklarını dile getirdi.

Törende yıl içinde çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Günün anlamını belirten şiirlerin okunması ve konuşmaların ardından kutlama, geçit töreniyle sona erdi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here