Dünya şampiyonu sporcu örnek oldu

0
333

Babasının ve öğretmenlerinin tavsiyesi üzerine rahatlamak ve enerjisini atmak için 12 yaşında kick boksa başlayan ve 18 yaşında dünya şampiyonu olan başörtülü sporcu Fatma Rümeysa Memiş, başarısının, başörtülü sporculara örnek olmasının sevincini yaşıyor.

Kick boksta 3 Türkiye şampiyonluğu elde eden, geçen yıl İtalya’nın Rimini kentinde gerçekleştirilen Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda da 70 kiloda “Full Contact” kategorisinde birincilik kürsüsüne çıkan Rümeysa Memiş, başarısıyla başörtülü sporculara örnek oluyor.

Rümeysa, kendisinin ve spor camiasının bu görünümünü kabullenebileceği konusunda bazı tereddütlerinin olduğunu ancak örtündüğünde herhangi bir sorunla karşılaşmadığını, özgürce maçlara çıktığını belirtti.

Başörtüsü taktığında tereddütleri olduğunu dile getiren Rümeysa, “Türkiye’de başörtülü sporcu çok fazla yoktu ama ben yine de kararımdan vazgeçmedim, 2013 yılında örtündüm. Yurt dışındaki müsabakalarımda da sorun yaşamadım. Türk sporcular olsun İranlı sporcular olsun tesettürlü şekilde antrenman yapıyoruz, maçlara da çıkıyoruz. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Olumsuz hiçbir tepki almadım aksine dinimi özgürce yaşadığım için iyi yönde tepkiler alıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here