Dünya şampiyonuna coşkulu karşılama

0
260

Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Down Sendromlular Atletizm Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş madalya kazanan Samsun Canik Belediyespor sporcusu Ali Topaloğlu, Samsun’a geldi.

Gülle atma ve 100 metre koşuda altın, disk atmada gümüş madalya kazanan, 200 metre koşuda ise dördüncü olan Ali Topaloğlu için Samsun Çarşamba Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi.

Güney Afrika’daki şampiyonada başarılı sonuçlar alan Ali Topaloğlu’nun karşılama töreni sırasında oldukça duygulandığı görüldü.

Ali Topaloğlu, Türk bayrağını göndere çektirmekten büyük onur duyduğunu belirterek, “Her zaman yanımda olan ve destekleyen belediye başkanımız Osman Genç’e çok teşekkür ediyorum. Takımımıza ve şehrimize böyle bir mutluluk yaşatmak benim için onur verici” dedi.

Osman Genç ise Ali’yi tebrik edip, dünya şampiyonluğu kazanmasından dolayı onur duyduğunu dile getirdi.

Genç, “Sporcumuz, kulübünün yanı sıra şehrimizin de adını dünyaya duyurdu. Kendisi, özellikle down sendromlu çocuklarımız olmak üzere gençlerimize idol olacaktır. İnanıyorum ki bu başarılarının devamı gelecektir” diye konuştu.

Karşılama törenine Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, Samsun Canik Belediyespor Kulübü Başkanı Ercan Bayrak ile ailesi ve sporseverler katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here