Düzce’de “Teröre Lanet, Şehitlere Saygı” yürüyüşü

0
249

Düzce’de siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla “Teröre Lanet, Şehitlere Saygı” yürüyüşü gerçekleştirildi.

Belediye Meydanı’nda toplanan gruptakiler, Türk bayrağı taşıyarak, terör aleyhinde slogan attı.

Anıtpark Meydanı’na kadar yürüyen gruptakiler adına konuşan Düzce Barosu Başkanı Ali Dilber, terörün küresel bir suç, terörü destekleyenlerin de bu suça ortak olduğunu söyledi.

“Terörün iyisi kötüsü olmaz” diyen Dilber, şöyle devam etti:

“Terör kötüdür ve insanlık suçudur. Gerek Kızılay’da otobüs durağına düzenlenen bombalı bir saldırı, gerekse İstiklal Caddesi’nde vatandaşlarımızı ve turistleri hedef alan canlı bomba göstermiştir ki bölücü terör örgütü ülkemiz üzerinde kirli oyunlar oynamaktadır. Bugün de terör çirkin yüzünü Belçika’da göstermiştir. Örgüt üyeleri tarafından düzenlenen haince ve kalleşçe yapılan saldırılar, devletimizin terörle mücadelede sürdürdüğü başarılı politikanın izleri, terör örgütünün ülkemizde oluşan derin yaraların dışa vurmasıdır. Bu hırçınlıkla masum sivilleri hedef alan çatışmalarda kadın ve çocukları canlı kalkan olarak kullanan terör mensupları silahlı kuvvetlerimizin ve emniyetimizin operasyonları sayesinde en ağır şekilde cevaplarını almaktadırlar.”

Dilber, yürüyüşü tüm siyasi fikirlerden arınarak gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Tarihimiz boyunca dünyaya nasıl birlik ve beraberliğimizle örnek olduysak bugün de her zorluğu ve sıkıntıyı bir kenara bırakarak aşacağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Mezhep ve siyasi görüşlerimize bakmaksızın teröre karşı tek yürek olmak zorundayız. Bu birlikteliğimiz terörizmin sonunu getirecektir. Sadece ve sadece korkak olarak anılmaktan korkarız, Allah’ın izniyle hiç kimseden korkmayız” ifadesini kullandı.

Muharip Gaziler Derneği Düzce Şubesi Başkanı Vedat Nefesoğlu da genç fidanların vatan ve bayrak için can verdiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Terör konusunda toplumumuzun daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Buradan terörü besleyen ve destekleyen devletlere sesleniyorum. Türk devletinin bayrağını, sancağını gönderden indirmeye, okunan ezanı susturmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.”

Grup, şehitler için yapılan duanın ardından dağıldı.

Yürüyüşe, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce belediye başkan yardımcıları Ali Güney ve Murat Caymaz, AK Parti, MHP, CHP ve Vatan partilerinin üyeleri ile kentte faaliyet gösteren sendika, dernek ve ticaret sanayi odası üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here