Düzce’den güvenlik güçlerine fındık desteği

0
245

Düzce’de lise öğrencileri tarafından güvenlik güçlerine ulaştırılmak üzere hazırlanan, içlerinde fındık ve gıda maddelerinin bulunduğu koliler ile mektuplar, Düzce Çevik Kuvvet ekiplerine teslim edildi.

Arsal Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen törende, öğrenciler güvenlik güçleri için yazdıkları şiir ve mektupları okudu.

Arsal Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin İlhan, burada yaptığı konuşmada, bu desteği sadece kendi okulları değil, tüm Türkiye adına yaptıklarını söyledi.

Canlarını ortaya koyarak mücadele eden güvenlik güçlerine moral ve destek adına böyle bir çalışma yaptıklarını belirten İlhan, “Güvenlik güçlerimizin mücadelesinde onlara destek olabilmek, moral vermek için, okulumuzun tüm öğrencileri kuru gıdalar ve yanlarındaki mektupları hazırladılar. En azından moralle destek olabilmek açısından hazırladıkları paketleri onlara ulaştırmak adına biz de Çevik Kuvvet ekibimizle görüşerek yardım istedik. Böylece ülkemizin birlik ve beraberliğine vurgu yapmak istedik. Bu destek sadece okulumuzun değil tüm Türkiye’nin ürünüdür” dedi.

Düzce Çevik Kuvvet Amiri Bekir Daşdan da okul müdürünün kendilerini aradığında çok heyecanlandıklarını anlatarak, “Bugün arkadaşlarımızın hazırladıkları paketlerle bir kez daha gördük ki milletimiz tamamen devletin yanında. Biz bunu hissediyoruz ve gurur duyuyoruz. Güneydoğu’da çalışan arkadaşlarımıza verilen bu destek onlara çok büyük bir destek olacak. Oradaki başarılar buradan giden moral desteği ile oluyor” diye konuştu.

Daştan, öğrencilerin hazırlamış olduğu paketleri incelediğini söyleyerek “Güneydoğu’daki arkadaşlarımızın sıcaktan etkilenmemesi için şapka konulduğunu gördüm. Bu beni çok etkiledi. Böyle bir davranış ancak Türk milletine yakışır” ifadesini kullandı.

Törende, 10/E sınıfından Yiğithan Avincan, güvenlik güçlerine yazdığı şiiri okudu.

Daha sonra hazırlanan paketler, kargoya verilmek üzere bir minibüse yüklendi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here