Eğitime kar engeli

0
268

Samsun, Konya, Erzincan ve Adana’nın bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışının etkili olduğu Havza, Ladik, Kavak ve Asarcık ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.

Canik ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrenciler izinli sayıldı, Alaçam ilçesindeki Kızlan ilk ve ortaokulu da bugün tatil edildi.

-Konya

Konya’nın Ahırlı ve Seydişehir ilçelerinde kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi.
Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Ahırlı ve Seydişehir ilçelerinde devam eden kar yağışı ile beklenen don olayı ve buzlanma nedeniyle tüm okullar bugün tatil edildi.

-Erzincan

Erzincan’ın Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerindeki yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okulların tamamında, Refahiye ilçesinde ise taşımalı öğrenciler için eğitime bugün ara verildi.

-Adana

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde de kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe genelinde kar yağışı ile beklenen don olayı ve buzlanma nedeniyle tüm okulların bugün tatil edildiği belirtildi.

İlçe genelinde 20 santimetreye ulaşan kar kalınlığı nedeniyle ulaşımda da zaman zaman aksamalar yaşandığı öğrenildi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here