Erfelek Tatlıca Şelaleleri’ne turist ilgisi

0
884

Sinop’un Erfelek ilçesinde 28 irili ufaklı şelaleden meydana gelen ve bu yıl 150 bin kişinin ziyaret ettiği Erfelek Tatlıca Şelaleleri, turistlerin ilgi odağı oldu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Erfelek ilçe merkezine yaklaşık 14 kilometre, Sinop’a ise 45 kilometre uzaklıktaki bir vadi içinde yer alan, çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan şelaleler, doğal güzelliği, yürüyüş ve tırmanış parkurlarıyla ziyaretçilerin gözdesi.

img_0251

 

Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri’nin artık ulusal boyutu aştığını, uluslararası bir boyut kazandığını söyledi.

“Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Erfelek Belediyesi’nin kayıtlarına göre Tatlıca Şelaleleri’ne bu yıl gelen turist sayısı 150 bin civarında” diyen Şimşek, şelalelerin artık yılın 12 ayında daima açık olacağını ifade etti.

17237859

Şelalelerin her mevsim güzel bir doğa yapısına sahip olduğunu vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti:

“Artık Erfelek Belediyesi olarak tekrar şelalelerin Erfelek Belediyesi’nin kontrolüne gireceği müjdesini verebilirim. Dolayısıyla şelaleleri artık günümüzün koşullarına göre daha profesyonel bir işletmecilik anlayışıyla gelen konuklarımızın hizmetine açmış olacağız. Eğer biz orada kaliteli hizmeti ön plana getirirsek, gelen yurttaşlarımız bir daha gelecek ve gelecek olanlara da tavsiyelerde bulunacaklardır.

img_0031

Şunu da ifade etmek isterim. Şelalelerinin olduğu bölgede bitki topluluğu bitki çeşitliliği TEMA Vakfı’nın yaptığı araştırmaya göre dünyanın en çok bitki çeşitliliği olan bir bölge. Ayrıca yeşil ve yeşil tonunun da en çok olduğu bir bölge. Demek ki burası keşfedilmemiş bakir bir doğa.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here