Ana Sayfa Genel Fatsa’da fındık budama eğitimi

Fatsa’da fındık budama eğitimi

0
271

Fatsa ilçesinde, fındık üreticilerine yönelik budama eğitimi verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Fındık Tanıtım Grubunca hazırlanan “Fındık Yetiştiriciliğinde Budama Elemanı Benim” adlı proje doğrultusunda eğitim programı, üretici Necati Karamolla’ya ait bahçede düzenlendi.

Fatsa Ziraat Odası Başkanı İbrahim Ethem Kibar, yaptığı konuşmada, eğitim programının yoğun katılımla gerçekleştirildiğini belirterek, “Böyle faydalı bir eğitime katılım sağlayarak budama sertifikası almaya hak kazanan üreticilerimizi tebrik ederim. Bu tür uygulamalı eğitimlere çok önem veriyoruz. Ayrıca bu projenin başlatılmasında ve yürütülmesinde emeği geçen herkese bölgemiz çiftçileri adına teşekkür ederim” dedi.

Konuşmanın ardından üreticilere, fındık dallarının budanması, yeni büyüyen uzun ve ince dalların kesilmesi ile bahçeleme konularında uygulamalı eğitim verildi. Etkinliğe katılan çiftçilere budama makası, fındık yetiştiriciliği kitabı gibi hediyeler takdim edildi.

Programa, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Nusret Şahin, Fatsa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Ayaz ile ziraat mühendisleri ve üreticiler katıldı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here