Giresun’da Kuzalan Şelalesi’ne yoğun ilgi

0
1261

Giresun Valisi Hasan Karahan, Kuzalan Şelalesi’nin Giresun’un turizm potansiyelinin gelişmesine ciddi katkı sunacağını söyledi.

Karahan, yaptığı açıklamada, şelalenin yaz sezonuyla birlikte kalabalık bir ziyaretçi akınına uğradığını belirtti.

Şelalenin bulunduğu alanı koruma altına aldıklarını vurgulayan Karahan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yaylalarımız, denizlerimiz ayrı ayrı güzellikte turizm mekanları, tarihi değerler, kültürel varlıklar , doğal güzelliklerle harmanlanarak ayrı birer destinasyon haline getirilerek, günübirlik ve konaklamalı programlarla paketler oluşturuldu. Özellikle doğal güzellikler, kültürel miraslarımızın olduğu bölgeler, turizm için önemli destinasyon oluşturmaya devam ediyor. Turizm merkezimiz içinde bulunan Kuzalan Şelalesi bizim için son derece önemli yerlerden biri. Şelalenin seyir balkonu, çevredeki renkli bitki örtüsü, yaylalara çıkan turistler için muhakkak durulan bir nokta. Şelalenin manzarası fotoğrafçılar için profesyonel bir çekim alanı, şelalenin bu çerçevede de Kuzalan Şelalesi’nin bulunduğu bölge koruma altına alınarak, turizmde uzun soluklu bir mekan haline getirilmekte.”

Karahan, Giresun’un kale ve adanın turizme kazandırılması ile yoğun bir sezon geçtiğini belirterek, “Özellikle 2015 sezonunda Ortadoğu’dan bölgemize gelen Arap turistlerin sayısında gözle görülür bir artış var. Konaklamalı ve günübirlik programlara katılıyorlar. Kuzalan şelalesi Arap turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Ve şelaleyi görünce ‘’Cennet’’ diye yorumda bulunuyorlar. Bizler bu zengin coğrafyayı hep birlikte koruyarak, yaşayarak dışarıya tanıtmalıyız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here