Giresunspor çıtayı yükseltti

0
225

PTT 1. Lig’de ilk sekiz haftada 9 puanla düşme hattına yaklaşan Giresunspor, teknik direktör Erkan Sözeri’nin göreve gelmesi ile son 4 maçını kazanarak liderle arasındaki puan farkını ikiye indirdi.

Karadeniz ekibi, dokuzuncu haftada göreve gelen Erkan Sözeri ile ilk maçından yenilgiyle ayrılsa da bu karşılaşmadan sonra oynadığı 4 maçı da kazanarak 12 puan topladı.

Giresunspor’un 21 puanla ligde 6’ncı sıraya yükselmesi, kentteki havayı da olumlu yönde değiştirdi ve yeşil-beyazlı taraftarlarda Süper Lig’e yükselme beklentisi oluştu.

Teknik direktör Sözeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımdan beklentilerin yükselmesinin kendilerinin sorumluluklarını daha çok artırdığını belirterek, Giresun taraftarını mutlu edebildiklerinde kendilerinin de mutlu olduğunu söyledi.

Göreve geldiğinde takımın oyuncu karakter grubuna ufak dokunuşlar yaptıklarını ifade eden Sözeri, “Hiç süre almayan, kadro yapmayan Dodo’yu oynattık, Cihan uzun zamandır oynamıyordu, Hüsamettin oynamıyordu, genç oyuncularımız da öyle. Takımda tatlı bir rekabet ortamı oluşturduk” dedi.

Sözeri, oyunculara iyi olanın formayı giyeceğini anlattıklarını dile getirerek, “Oyuncularımızın motivasyonunu iyi tuttuk. Bunları bir araya getirdiğiniz zaman son dört maçı çok güzel bir şekilde geçtik, şimdi işlerimiz daha zor. Rakipler daha farklı hazırlanacaklar, beklentilerin yükselmesi bizim sorumluluğumuzu daha fazla artırdı” diye konuştu.

Hedeflerinin hep üst sıralar olduğunu belirten Sözeri, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bence süper lig söylemleri için çok erken. Çünkü puanlar birbirine çok yakın. Süper lig söylemlerini dile getirmeden her maça güzel hedefler koyarak her maça ayrı önem vererek hazırlanmak hedefimiz. Yoksa ‘bizim hedefimiz kesinlikle süper lig’ dersek oyuncularımız bu baskıyı kaldıramayabilir, camiamız kaldıramayabilir. Büyük bir sorumluluk süper lige yürümek ama böyle yürüdüğümüz zaman da süper lig için hayır demeyeceğiz.”

Hedef ne olursa olsun oynanan maçın bir final olduğuna dikkati çeken Sözeri, “Süper lig olur, düşmeye de olur her maç finaldir. Her maç bizim için özel ve önemli. Hiç bir takımın, hiç bir maçın farkı yok. Zaten böyle bakarsak başarılı oluruz. Bu tarz düşünmezseniz, takım ayrımı yaparsanız o zaman sıkıntılar yaşarsınız. Biz bunu engellemek adına özel bir gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here