Giresunspor’da Sözeri dönemi başladı

0
261

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor’da teknik direktörlüğe getirilen Erkan Sözeri, görevine başladı.

Kulüp başkanı Mustafa Bozbağ, teknik direktör Sözeri ile tesislerde basın toplantısı düzenledi.

Yollarını ayırdıkları Sefer Yılmaz’a, hizmetlerden dolayı teşekkür eden Bozbağ, taraftarın ve şehrin, takımdan beklentileri olduğunu belirterek, “Beklentilere yönetim olarak cevap vermemiz gerekiyor. Dolayısıyla teknik direktörlük için kendi ailemizden biri olarak gördüğümüz Erkan hocaya teklif götürdük. Sağ olsun o da Giresunspor’un şartlarını bilerek imza attı” diye konuştu.

Bozbağ, geçen sezon da takımın başında bulunan Erkan Sözeri ile bir ivme yakaladıklarını anımsatarak şunları kaydetti:

“Bunda en büyük etkenlerden biri de hem onun hem bizim hem şehrin beraber bir aile dinamiği oluşturması. Bunu tekrar aynı şekilde sağlamak için hem hoca tereddüt etmeden kabul etti hem de biz kendisine hiç tereddüt etmeden teklif götürdük. Giresunspor’un yapılacak çok işi var, alınacak çok puanlar var. Onun için biz tekrar iyi bir sinerjiyi yakalayarak, takımımızı layık olduğu yere getirmek için el birliğiyle çalışacağız.”

Erkan Sözeri ise Giresunspor’la arasındaki ayrılığın kısa sürdüğünü anlatarak, “Öncelikle başkan ve yönetim kuruluna bize gösterdiği yakınlıktan dolayı, bize güvendikleri için tekrar teşekkür ediyoruz. İşimizin zorluğunu biliyoruz, bu camia bize geldiğimizden itibaren, ismimiz anıldığından itibaren yakınlık gösterdi. Bu çok güzel bir şey benim için ama sorumluluğu da ağır” şeklinde ifadeler kullandı.

Takımı layık olduğu yere getirmek için çok çalışacaklarını kaydeden Sözeri, şöyle konuştu:

“Futbol şansı da yanımızda olur, hep birlikte el ele verip bu takımı bir yerlere getiririz. Bu sene, sezon başında da ifade etmiştim, PTT 1. Lig daha zorlu geçecek, bu kesin. Her şeye gebe bu ligde, ayaklarımızı yere sağlam basarak, hedeflerimizi tutarak en iyi şekilde mücadele edeceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here