Ana Sayfa Genel Gürcü hamsisi beklentileri karşılayamadı

Gürcü hamsisi beklentileri karşılayamadı

0
216

Gürcistan’dan gelen hamsinin istenilen miktarda piyasaya sunulmaması, fiyatların düşmesi noktasında beklentileri karşılamadı.

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu an piyasada hamsinin 10 ile 15 lira arasında satışa sunulduğunu söyledi.

İlerleyen süreçte hamside artık ucuzluk beklentisi olmayacağını belirten Arslan, “Çünkü, her ne kadar Gürcistan’dan da gelmiş olsa hamsi piyasada yaklaşık 10 lira gibi fiyattan satılıyor, 7 liranın altına düşeceğini zannetmiyorum. Ortalama 10 lira fiyat olur. Hava şartlarına bağlı 15 liraya çıktığı zamanlar da olacaktır” dedi.

Arslan, Gürcistan’dan gelen hamsinin fiyatları çok fazla etkilemediğini ifade ederek, “Biraz daha ucuzluk olmasını bekliyorduk. Gürcistan’dan gelen hamsi piyasaya girdiği zaman fiyatların biraz daha düşmesini bekliyorduk ama şu ana kadar beklentileri karşılayamadı, hamsi ortalama 10 lirada kaldı. Ya fazla miktarda hamsi sürmüyorlar piyasaya, veya balık unu fabrikalarına gönderiyorlar. Açıkçası beklediğimiz 5 liraya kadar düşüş şu ana kadar olmadı. Bundan sonra olacağını da zannetmiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yerli hamsinin ise az miktarda kısım kısım bazı bölgelerde avlandığını dile getiren Arslan, “Yerli hamsinin fiyatı şu anda 15 lira, bundan sonra bol miktarda avlanmayacağına göre yerli hamsinin fiyatı düşmez. Çünkü çok az miktarda avlandığı için bu şekilde olur” diye konuştu.

 

AA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here