Hamsi Festivali’nde 5 ton hamsi dağıtıldı

0
372

Festival kapsamında düzenlenen Hamsi Yeme Yarışması ilginç görüntüler oluştururken En Güzel Atmaca Yarışması da renkli görüntülere sahne oldu.

bursada-1-ton-hamsi-dagitildi_2eca050-800x533

Esenler Belediyesi ve Esenler Rizeliler Derneği tarafından bu yıl 7’nci kez düzenlenen ‘Hamsi ve Horon Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu. Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen festivale Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve AK Parti Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk, Yıldız Seferinoğlu, Mustafa Şentop, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve çok sayıda vatandaş katıldı.

bursada-1-ton-hamsi-dagitildi_e398c39

HAMSİLER, DEV KAZANLARDA VE METRELERCE UZUNLUKTAKİ MANGALLARDA PİŞTİ

Metrelerce uzunluktaki mangalda ve dev kazanlarda pişirilen 5 ton hamsi, helva ve çay ile birlikte binlerce vatandaşa ikram edildi. Hamsinin tadına bakmak isteyen vatandaşlar saatler öncesinden alanı doldurdu. Festivalde dev standın başına geçen protokol üyeleri vatandaşlara hamsi ikramında bulundu. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan Horon ve Hamsi Festivali’nde Hamsi Yeme Yarışması ve En Güzel Atmaca Yarışması da düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği festivalde hamsiyle yapılan 20 çeşit yemeğin tarifi de verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here