25 bin liralık kurbanlık “Haydar”ı alana tosun hediye

0
162

Samsunlu besici, ”Haydar” isimli 700 kilogram ağırlığındaki devesini kurbanlık olarak satın alacak müşterisine tosun hediye edecek.

İlkadım ilçesine bağlı Çatalarmut Mahallesi’nde kurulan hayvan pazarında besici Ali Türkel’in kurbanlık olarak satışa sunduğu deve, büyük ilgi görüyor. Kurbanlık bakmak için pazara gelen vatandaşlar, yaklaşık 700 kilogram ağırlığındaki deveyle fotoğraf çektiriyor. Türkel, kurbanlığı “Deveyi alana bir tosun hediye” diye bağırarak satmaya çalışıyor.

Türkel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı’nın yaklaşması dolayısıyla pazarda hareketlilik yaşandığını söyledi.

Yaklaşık 30 senedir besicilik yaptığını belirten Türkel, “Devenin fiyatı 25 bin lira. Yanında 200 kilogramlık tosunu hediye ediyorum. Bu kendi ahırımın malı, kendi besim.” dedi.

Devenin 8 yaşında olduğunu bildiren Türkel, vatandaşların “Haydar” ismini verdiği hayvanın 700 kilogram geldiğini kaydetti.

Türkel, vatandaşların deveye ilgi gösterdiğini dile getirerek, “Vatandaş kesmek istiyor ama fiyatı biraz yüksek. İnşallah bir alıcı çıkar.” ifadesini kullandı.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here