Ordu’da kan bağışı kampanyası

0
239

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve il protokolü, kan bağışında bulunarak Kızılay tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Türkiye genelinde Kızılay tarafından başlatılan “Kan Bağışı Kampanyası” kapsamında Vali Balkanlıoğlu başta olmak üzere protokol üyeleri, kan bağışında bulundu.

Ordu Defterdarlığı’nda oluşturulan stantta gerçekleştirilen kan bağışında konuşan Balkanlıoğlu, kan bağışının önemine dikkat çekerek sağlıklı olan her bireyin kan vermesi gerektiğini söyledi.

“Kan vermek birçok insanın hayata tutunmasına yardımcı olduğu gibi son derece önem arz ediyor.” diyen Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

“Kızılay tarafından başlatılan kan kampanyası son derece önemli. Verdiğimiz kan belki kendimizin, belki sevdiklerimizin, belki de bir insanın hayatının kurtarılmasına vesile olacak. Bağışların en büyüğü insan hayatını kurtarmak ve bu iş için bağış yapmaktır. Belirli aralıklarla yapılan kan bağışı, vücudun yenilenmesini ve kan üretme mekanizmalarını canlı tutuyor. Ben de zaman zaman Kızılay’a kan bağışında bulunuyorum. Bugün de Ordu Cumhuriyet Başsavcımız, İl Emniyet Müdürümüz ve İl Jandarma Komutanımızla birlikte kan bağışında bulunarak, sosyal sorumluluk görevimizi yerine getirdik. Sağlığı yerinde olan herkesi kan vermeye davete diyorum.”

Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya ve Defterdarlık personeli, kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here