Sera Gölü Tabiat Parkı resmedildi

0
152

Trabzon’un önemli turizm mekanları arasında bulunan Sera Gölü Tabiat Parkı, üniversite öğrencilerince resmedildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatıyla tabiat turizmini geliştirmeye yönelik çalışmalar devam ediyor.

Farkındalığı artırmak ve tabiat turizmini geliştirmek adına büyük önem taşıyan çalışmalarda, eşsiz tabiata sahip Türkiye’nin bu alandaki turizmini geliştirmek için DKMP Genel Müdürlüğünce ülke genelinde bir dizi etkinlik başlatıldı.

Etkinlikler, Türkiye’nin sahip olduğu milli parkların, tabiat parklarının ve tabiat anıtlarının dünya çapında farkındalıklarının artırılması ve buralarda konuk edilecek yerli ve yabancı turistlerin güzel bir zaman geçirmesi amacıyla düzenleniyor.

Çalışmalar kapsamında, her kente özel eylem planı hazırlanarak korunan alanlarda, Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planları uygulamaya konuldu. DKMP tarafından düzenlenen bu faaliyetler kapsamında Trabzon DKMP Şube Müdürlüğü sorumluluk alanlarından biri olan Sera Gölü Tabiat Parkı’nda da Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı kapsamında tabiat resmi çalışması gerçekleştirildi.

Akçaabat ilçesi Sera Deresi Vadisi’nde 1950’de meydana gelen heyelanın ardından oluşan Sera Gölü Tabiat Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Öğrenciler, Sera Gölü Tabiat Parkı’nın güzelliğini tuvallerine resmetti. Etkinliğe, bazı ziyaretçiler de dahil oldu.

Yoğun ziyaretçi kapasitesine sahip Sera Gölü Tabiat Parkı, aynı zamanda kent ormanı özelliğine de sahip olması dolayısıyla Trabzon için vazgeçilmez turizm noktalarından biri haline geldi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here