Türkiye Trial Şampiyonası

0
198

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Derneği (DOSOD) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Trial Şampiyonası’nın 3. ayak yarışları Düzce’de başladı.

Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen yarışlarda, sürücüler 15 Temmuz şehitleri adına düzenlenen zorlu parkurları geçmek için ter döktü.

Türkiye’nin çeşitli illerinden 7 takım, 14 araç ve 28 sporcunun katıldığı yarışlarda, 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin verildiği 10 ayrı etap koşuldu. Özellikle derin ve çamurlu etapları sporcuların geçmekte zorlandığı görüldü.

DOSOD Başkanı İsmail Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın 15 Temmuz şehitlerinin anısına düzenlendiğini söyledi.

Şampiyonanın etaplarına şehitlerin isimlerini verdiklerini aktaran Aydın, şöyle konuştu:

“Geçen sene yarışlarımız 15 Temmuz’da yapılacaktı. O hain darbe girişimi sonrası yarışlarımızı iptal ettik. Bu yıl hem demokrasiye destek hem de geçen yıl yaşadıklarımızı yad etmek adına yarışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Etabımız çok güzel ve zorluk derecesi yüksek. Yarışlarımızın olduğu bölge de hem yarışlar hem de ulaşım bakımında motor sporları için çok uygun. Burası off-road ve motor sporlarına uygun bir bölge. Biz de elimizden geldiği kadar motor sporlarının tanıtımı için çalışıyoruz.”

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Spor Komiserleri Başkanı Beytullah Özenir de yarışların 15 Temmuz’da yapılmasının manidar olduğunu belirtti.

Yarış akışının güzel şekilde devam ettiğini kaydeden Özenir, “Bu önemli günde yarışçılarımız 15 Temmuz şehitleri adına yarışıyor, ter döküyorlar. Organizasyon çok güzel oldu. 15 Temmuz şehitlerimizin adını ve kahramanlıklarını unutmayacağız, unutturmayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here