Denizdeki havalimanı 2 milyon yolcuya ulaştı

0
146

Türkiye ve Avrupa’nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı günden itibaren 2 milyon yolcuya hizmet verdi.

Gülyalı ilçesinde temeli 2011’de atılan ve 22 Mayıs 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı, daha önce çevre illerdeki havalimanlarını kullanmak durumunda kalan yöre halkına ulaşımda büyük kolaylık sağladı.

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havalimanı’nı bu yıl 1 milyon yolcunun kullandığını belirterek, toplamda da 2 milyon yolcuya ulaşıldığını söyledi.

Deniz üzerine inşa edilen havalimanına çok yoğun talep olduğunu vurgulayan Çanak, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan günlük ortalama 10 sefer düzenlendiğini kaydetti.

Çanak, havalimanından iç hatlarda İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’ya, dış hatlarda ise Almanya’nın Köln kenti ve KKTC’ye sefer düzenlendiği ifade ederek, özellikle bu yılın ilk 10 ayında 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşılmasının çok sevindirici olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin prestij projelerinden birine sahip oldukları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Çanak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tamamen Türk mühendislerinin eseri olan bu havalimanımızla ne kadar gurur duysak azdır. Havalimanı kısa süre içerisinde bölgemizin de kaderini değiştirdi. İki ilin 50 yıllık hayalinin gerçekleşmesinde başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese çok teşekkürler ediyorum.”

Çanak, özellikle yurt dışına düzenlenen seferlerin iptal olmaması için bölge halkına, Ordu-Giresun Havalimanı’nı daha sık kullanmaları çağrısında bulunarak, yurt dışına çıkacakların öncelikli tercihlerinin Ordu-Giresun Havalimanı olmasını beklediklerini söyledi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here