Ordu’da sinema vatandaşın ayağına taşınıyor

0
112

Ordu Büyükşehir Belediyesince “Büyükşehir Sinema Etkinliği” kapsamında sineması bulunmayan ilçelerde vatandaşlar sinemayla buluştu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, sineması olmayan 8 ilçede iki filmin gösterimi gerçekleştirildi.

Sabah saatlerinde çocuklar için “Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu” adlı animasyon filmi, öğleden sonra “Dağ 2” isimli film ekrana taşındı.

Etkinlik kapsamında Akkuş, İkizce, Çamaş, Kabadüz, Ulubey, Gürgentepe, Çaybaşı ve Aybastı ilçelerinde beyaz perdeye yansıyan filmlere vatandaşların ilgi gösterdiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, projenin farklı filmlerle kalan diğer ilçelerde de devam edeceğini belirtti.

Sanatı halkla buluşturarak etkileşim sağlamak sinemaya olan farkındalığı artırmak amacıyla oluşturulan sinema etkinliğinin ilçelerde büyük ilgi gördüğünü aktaran Yılmaz, “Hayatında belki de hiç sinema görmemiş hemşehrilerimizin bu hizmetle birlikte sinemayı ayaklarına kadar götürüyoruz. Aldığımız tepkiler ise son derece olumlu. İlerleyen aylarda farklı filmlerle farklı ilçelerde halkımızı sinemayla buluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Projeyle birlikte daha önce hiç sinemaya gitmemiş, her yaş grubundan vatandaşa sinema hizmeti sunulması hedefleniyor.

Çocukların ağırlıklı olarak takip ettiği sinema gösterimlerini şu ana kadar 5 bin 200 kişinin katıldığı kaydedildi.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here