Alaplı’da sokak köpekleri sorun haline geldi

0
110

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, ilçe merkezinde başıboş gezen sokak köpeklerinin toplanması konusunda belediyenin duyarsız kaldığını bildirdi.

Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, i̇lçede başıboş gezen sokak köpeklerinin insanlara saldırdığını, bu konuda çok fazla şikayet aldıklarını söyledi.
İlçede bir iş adamının sokak köpeklerine mama temin ettiğini ifade eden Yavuz, şöyle dedi:
“Bugün onlarca köpek ilçe merkezinde vatandaşlara ve esnaflara saldırıyor. Sokak köpekleri i̇lçemizin sorunu haline geldi. Belediyenin bu köpekleri bir an önce toplaması gerekiyor. Hayvan barınağı var. Buranın bir an önce düzenlenerek sokak köpeklerinin burada tutulması lazım. İlçemizde bir iş adamı sokak köpeklerinin mama ihtiyaçlarını karşılıyor. Öğrenciler, vatandaşlar herkes tedirgin bu köpeklerden, belediye bu konuya ilgili duyarsız davranmamalı ve acil çözüm üretmelidir.”

Belediye Başkanı Nuri Tekin de başıboş köpeklere mevzuat gereği yapacaklarını hiçbir şey olmadığını belirterek, “Belediyenin çokta modern olmaza da bir hayvan bakım evi var. Mevzuata göre bu hayvan ve köpekleri barınakta tutma gibi bir şansımız yok. Sadece alıp kısırlaştırabiliyoruz.” diye konuştu.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here