Köylü kadınların rafting heyecanı

0
85

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla köydeki işlerini kısa süreliğine bir kenara bırakan kadınlar, Melen Çayı’nda rafting yaptı.

İlçeye bağlı Dokuzdeğirmen köyünde yaşayan kadınlar, Melen Çayı kenarındaki rafting işletmesinde bir araya gelerek, yöresel kıyafetleriyle kask takıp can yeleklerini giydi.

Melen kenarında verilen brifingin ardından botlarını suya kadar taşıyan kadınlar, yaklaşık 5 kilometre boyunca rafting yaptı.

Köy ve ev işlerini bırakarak rafting botuna binen kadınların heyecanı, tesis çalışanlarının takdirini kazandı.

Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, annesi ve köydeki kadınların gönüllerini kazanmak için rafting turu düzenlediğini söyledi.

Köylü kadınların şalvarları ile rafting yaptıklarını anlatan Tepe, “15 yıldan fazladır bu nehirdeyim, ilk defa heyecanlandım diyebilirim. Annelerimizin şansına da Melen’in debisi normalin çok üzerinde. Bu da raftingin yaş gözetmeksizin her mevsim yapılabildiğini gösteriyor. Çok farklı bir deneyim olacak benim için, onlar da çok heyecanlı.” diye konuştu.

Tura katılan 78 yaşındaki Emine Kartal, heyecanlı olduğunu belirterek, “Bugün rafting yapacağız, çok heyecanlıyım. Bugün hem kadınların hem hepimizin günü. Bir kez daha rafting yapmıştım burada, rafting yapmak çok güzel.” dedi.

Gönül Tepe de en eğlenceli kutlamayı yaptıklarını söyleyerek, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here