Sinop’ta 83 bin 276 kişi kütüphanelerden yararlandı

0
77

Sinop Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphane Müdürü Erol Akarslan, yılın ilk altı ayında il genelinde 83 bin 276 okuyucunun kütüphanelerden faydalandığını söyledi.

Akarslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kütüphanelerden hizmet alan kişi sayısının daha önceki yıllara oranla artış olduğunu söyledi.

Kütüphaneye gelen okuyucu sayısındaki artışın daha önce 17.30 olan kapanış saatinin genel müdürlük talimatıyla 22.00’a kadar uzatılmasından kaynakladığını ifade eden Akarslan, şöyle konuştu:

“Bu kapsamda akşam işten ve okuldan çıkan vatandaşlar ve öğrencilerimiz bu zaman dilimi içerisinde kütüphanemizden daha çok yararlanma imkanına sahip oluyor. Bunun yanı sıra kütüphanede güzel bir ortam, düzenli ve zengin içeriğe sahip bir kitap koleksiyonu bulunuyor. Özellikle sınav dönemlerinde kütüphanede oturulacak yer kalmıyor. Okulların açılmasıyla birlikte okuyucu ve üye sayısında önemli ölçüde artış olacağından eminim. Öte yandan yeni kurulan Akıllı Kütüphane sistemi ile birlikte okuyucu hizmetine yönelik olarak kitap alışverişi ve üye kayıtları da çok daha kolay bir hale gelecek.”

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here