4 Ekim’de Çocuklarımızla Hayvan Barınağı’nı Ziyaret Ettik

0
5

“4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” vesilesi ile Amasya Belediyesine bağlı Hayvan Barınağı’na, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Çoban ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirdi. Veteriner İşleri Müdürümüz Erol Mutlu ve veterinerlikte çalışan personelimizden, barınağın işleyişi ve hayvan bakımları konusunda bilgiler aldı. Barınağımızı ziyarete gelen çeşitli okulların öğrencileri ile fotoğraflar çekindi ve hayvan sevgisini çocuklarımıza anlattılar. “Hayvanlarla erken yaşlardan itibaren içselleştirilerek kurulan sağlıklı bir ilişkinin, çocuklarımıza sorumluluk sahibi olmaktan, ahlaki değerlerin gelişimine kadar pek çok katkı sağladığını biliyoruz.

Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler.
Hayvan dostları mutlu olmayı sevgide ararlar. Hayvanları koruyalım. Hayvanlara eziyet etmeyelim. Hayvanları sevelim. Onlara yardımcı olalım. Her zaman söylediğim bir söylem vardır; Dokunulmazlık hakkı, yalnızca meclistekilere (Milletvekillerine) değil; kadınlara, çocuklara ve hayvanlara da verilmelidir.
Hayvanlara hak ettikleri değeri gösterdiğimiz bir dünyaya ulaşmak arzusuyla tüm hayvan severlerin bu özel gününü kutluyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here