Kafkasör Yaylası kışında bir başka güzel

0
283

Doğu Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinden Artvin’in Kafkasör Yaylası, her mevsim olduğu gibi kışın da ziyaretçilerinin tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

İl merkezine yaklaşık 7 kilometre mesafedeki doğal güzelliğiyle ünlü bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası’nda, son günlerde etkili olan yağışla kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı.

Kar yağışının yerini güneşli havaya bırakması ve hafta sonu tatilini fırsat bilen vatandaşlar, ladin, sarıçam, kayın, gürgen ve orman güllü ağaçlarıyla kaplı yaylaya akın ederek karın tadını çıkardı.

Beyazla örtülü doğanın eşsiz güzelliğini fotoğraflama şansı yakalayan vatandaşlar, aynı zamanda tahta kızaklarla kayak keyfi yaptı.

Ardanuç’tan hafta sonu tatilini geçirmek için Kafkasör Yaylası’na gelen Sezai Can Balcı, AA muhabirine, kış mevsiminde Kafkasör Yaylası’nı görmeyi çok istediğini belirterek, “Güneşli hafta sonunu fırsat bilerek 4 arkadaşımla geldik. Yazın yeşili ve bol oksijeniyle büyüleyen Kafkasör yağan karla beyaz örtüye bürünmüş. Hem fotoğraf çekiyoruz hem de aracımızda getirdiğimiz tahta kızaklarla kayak yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Karın tadını doyasıya çıkardık. Herkese burayı gelip görmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Ömer Keskin ise çocuğuyla karın keyfini çıkarmak için Kafkasör Yaylası’nı tercih ettiklerini dile getirerek, “Yazın hemen hemen her hafta sonu ailemle buraya gelip doğa yürüyüşü, piknik yapıyoruz. Bugün de yaklaşık 40 santimetre kar yağmış. Ağaçların üzeri ve doğa tamamen karla kaplanmış. Hava da oldukça güzel, çocuğumla kartopu oynadık, kardan adam yaptık. Çocuklar oyun parkında kara aldırış etmeden doyasıya eğlendiler” diye konuştu.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here