“Kan Ver, Can Ver Projesi”

0
297

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Çelik İş Sendikası ve Türk Kızılayı Karabük Şubesinin yürüttüğü “Kan Ver, Can Ver Projesi” kapsamında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası başladı.

KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan fabrikanın Genel Müdürü Uğur Yılmaz, önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Hastalık veya kazalar sonrası kana büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten Yılmaz, “Kanın yeri başka bir şeyle doldurulamıyor. Kan özel ve kıymetli bir ilaç. Tek kaynağı var, o da insan. Burada verilecek kanlar can kurtaracak. Projemizde ‘Çeliğe Su, İnsana Kan’ sloganı kullanıyoruz. Buradan inşallah katkımız olacak” dedi.

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül de sadece insanda olan bir değeri tekrar insana sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Verdiğimiz kan bir gün bir yerde, birisi için hayat verecektir. Verdiğimi kan hayat kurtarmaktadır. Bu bizi mutlu ediyor. Burada vereceğimiz kanlar bir yerde kullanılacak” ifadesini kullandı.

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer de kanın çok önemli olduğuna değinerek, “Kanın bir örneği yapılamaz. İstediğiniz kadar paranız olsa da hiçbir teknoloji kan yapamaz. Bunu sadece insan bedeninden alabilirsiniz. Avrupa’da kan bağışını vatandaşlar para karşılığı yapıyor. Bizim ülkemizde insanımız bedelsiz olarak veriyor. Bu Türk insanın önemli bir meziyetidir. Kanın kime gideceğini bilmeden kan veriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Gül, Yılmaz ve fabrika çalışanları kan bağışında bulundu.

Fabrika içinde işçilerin kan verebilmesi için 5 farklı bölgede işçilerden kan alınacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here