“Kara Kartal”, Gerede’ye konacak

0
304

Bolu’nun Gerede ilçesinde Arkut Dağı Rumşah Yaylası’ndaki yaklaşık 30 dönümlük alanı inceleyen Beşiktaş Kulübü yetkililerinin, buraya tesis yapmayı planladığı belirtildi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fikret Orman’ın geçtiğimiz günlerde ilçeyi ziyaret ederek, Arkut Dağı Rumşah Yaylası’nda incelemelerde bulunduğunu ve burada bir tesis yapmayı planladıklarını söylediğini aktardı.

Başkan Orman ile yetkililerinin geniş çaplı bir inceleme gerçekleştirdiğini anlatan Allar, bölgeden memnun kalan Beşiktaş heyetinin, buraya yapılacak tesisin projesini hazırlatmak için teknik ekibini Gerede’ye gönderdiğini kaydetti.

Daha önce Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay’ın da incelemelerde bulunmak üzere Gerede’ye geldiğini anımsatan Allar, “Burada yaptığımız incelemelerde fizibilite noktasında kendilerine yer göstermiştik. Onlar da başkana iletecekleri yeri beğendiklerini ifade ettiler. Şimdi de Fikret Bey kendi ekibiyle beraber bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Biz de başkanımızı ağırladık. İlçeden mutlu ayrıldı” diye konuştu.

Allar, bin 700 rakıma sahip Rumşah Yaylası’nda, Gerede Belediyesi’ne ait 30 bin metrekarelik alanı Beşiktaş Kulübü yetkililerine gösterdiklerini dile getirerek, kulübün bu bölgede tesis yapacağını anlattı.

Bölgenin konumu ve yeri itibarıyla çok önemli olduğunu vurgulayan Allar, şöyle devam etti:

“Bölge aynı zamanda ticari amaçla da kullanılabilir. Tesis kış turizminde de kullanılabilecek durumda. Hemen bir kilometre yakınında koşulu kayak pistimiz var. Bu pist, Türkiye’de sadece burada var. Fikret Orman Bey’in bakışı, sadece Beşiktaş’ın 15 gün kamp yapıp tesisi kapatmak değil, diğer takımlara da ev sahipliği yapması. Ayrıca kışın kayak pistine gelen misafirlere de konaklama ve sosyal olanaklardan yararlanma imkanı sunacak. Bu iki etaplı bir proje. Hem yazın hem de kışın değerlendirilebilecek olması onları daha da ümitlendirdi. Biz de memnun olduk.”

Beşiktaş yetkililerinin bölgeye tesis yapılması konusunu gündemlerine aldığını kaydeden Mustafa Allar, Orman’ın kamp merkezinin buraya kurulması noktasında mücadele ettiğini yakinen gördüğünü dile getirdi.

Allar, tesisin yapılması konusunda her şeyin tamamlandığını, işin imzaların atılmasına kaldığını söyledi.

Beşiktaş Kulübü’nün ilçeye tesis yapmasının hem kendileri hem de Bolu açısından çok büyük önem taşıdığını da belirten belediye başkanı Allar, “Bu tesis Gerede’nin ekonomisine çok etki yapacak. Antrenman sahaları, basketbol sahaları yapılacak. Diğer takımların da burada kamp yapmasını sağlayacak. İlçenin tanıtımı açısından etkili olacak. Aynı zamanda hizmet sektörünü canlandıracak. Yatak kapasitemizi yükseltecek. Taraftarlarımız ilçeye gelecek” ifadelerini kullandı.

Valilik ve belediyenin Bolu’yu bir spor kenti yapmak için yoğun gayret sarf ettiğini de anımsatan Allar, “Beşiktaş yetkilileri, Gerede Arkut Dağı Rumşah Yaylası’na, burada bulunan 30 bin metrekarelik bir alana spor kompleksi yapmak için inceleme yaptı. Yani Kartal Gerede’ye konacak. Bu tesis aynı zamanda Bolu’nun spor kenti olması konusundaki mücadelesine de katkı sağlayacak. Burayı ilimizde yapılan spor tesislerine bir ek olarak görmek gerekiyor. Biz olaya Gerede olarak değil, Bolu olarak bakıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here