Karadeniz Meyvecilik Günleri ve Yöresel Ürünler Pazarı Fuarı

0
299

Samsun’da Karadeniz Meyvecilik Günleri ve Yöresel Ürünler Pazarı Fuarı başladı.

İstasyon Mahallesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi Sevgi Gölü Parkı’nda Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği tarafından düzenlenen fuarda, Samsun ve çevre illerde üretilen yaklaşık bin 500 çeşit doğal, ekolojik meyve, sebze ve köy ürünlerinin tanıtım ve satışı yapılıyor.

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Alaettin Gülal, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, fuar için Büyükşehir Belediyesinin kendilerine her türlü desteği verdiğini söyledi.

Etkinlikte Türkiye’nin ve bölgenin yöresel ürünlerinin tanıtılacağını belirten Gülal, “Karadeniz sanatçıları da etkinlikte olacak. Bu şekilde yöresel etkinlikler planladık. Terör olayları nedeniyle de etkinliği biraz daralttık” dedi.

Samsun’un çok büyük bir tarım şehri olduğunu dile getiren Gülal, Karadeniz meyveciliğinin gelişmesini istediklerini, bu nedenle bu tür faaliyetleri bundan sonra da yapacaklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır da bu tür faaliyetlere destek olduklarını ifade ederek, bundan sonra da ellerinden geldiği kadar destek vermeye çalışacaklarını söyledi.

Fuar, 18 Ekim’de sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here