‘Karadeniz’in en iyi hamsisi’ dağıtıldı

0
255

Tanıtım için İstanbul’da etkinlik düzenleyen Sinoplular, kendi hamsilerinin Karadeniz’deki en iyi hamsi olduğunu kanıtlamak için 3.5 ton hamsi dağıttı. Dağıtılan taze hamsilerden almak için Beşiktaşlılar, uzun kuyruk oluşturdu.
HANGİ BALIK, NE ZAMAN, NASIL YAPILIR? HANGİ BALIK, NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?
Çiğ hamsi yiyerek yarışmada derece yapmak isteyenler renkli görüntüler oluşturdu. Sinop derneklerinin ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkısıyla İstanbul’da 2. kez düzenlenen Sinop Hamsi Günleri, Barbaros Meydanı’nda yapıldı. Etkinliğe Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ile birlikte dernek temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Beşiktaş Sinoplular Derneği Başkanı Rıfat Örnek, Karadeniz’deki en güzel hamsinin Sinop’ta yakalandığını belirtti. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ise “Sinop hamsisini sakın ha ayıklayıp yemeyin. Olduğu gibi ağzınıza atabilirsiniz” dedi.
EN LEZZETLİ BALIK TARİFLERİ EN LEZZETLİ BALIK TARİFLERİ
Etkinliğin en canlı bölümlerinden birini çiğ hamsi yeme yarışmasının yapıldığı kısım oluşturdu. Biri kadın 8 yarışmacının çiğ hamsileri zamana karşı yemeye çalıştığı yarışmada birinciliği Yaşar Karademir kazandı. Geçen sene de aynı yarışmanın birincisi olduğunu belirten Karademir, Sinop’ta bir haftalık tatil kazandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here