Karadeniz’in serin hava deposu Çiseli Şelalesi

0
319

Ordu’nun turizm yerlerinden Çiseli Şelalesi, hava sıcaklıklarının artmasıyla serinlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği mekanlardan biri oldu.

Doğanın eşsiz güzelliğini yansıtan Karadeniz, yaz mevsiminde sıcak havadan bunalan vatandaşların cazibe merkezi oluyor.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sıcaklardan bunalanların Çiseli Şelalesi’ne gittiğini söyledi.

Ordu’nun büyükşehir olması ve havalimanının açılmasıyla kültür ve turizm alanlarının daha fazla değer kazandığına dikkati çeken Tekintaş, şöyle konuştu:

“Derelerimiz, turizm mekanlarımız, tarihi yerlerimiz ile özellikle kültürel miraslarımızın olduğu bölgeler, turizm için önemli destinasyon oluşturmaya devam ediyor. İlçemiz içerisinde yer alan Çiseli Şelalesi bizim için son derece önemli yerlerden biri. Son yıllarda ciddi şekilde rağbet görüyor. Bulunduğu yerdeki hava sirkülasyonu açısından sıcak ortamda serinliğin yaşandığı çok güzel mekanlardan biri. Biz de ‘Derelerimiz turizm için akıyor’ diyoruz. Bu çerçevede de Çiseli Şelalesi’nin bulunduğu bölgeyi yeniden organize edecek olan çalışmaları sürdürüyoruz.”

Tekintaş, turizm ve kültür yapısı için yeni çalışmalar yürütüleceğini dile getirerek, “Bunun için ulaşım yolunu, otopark düzenini, orada hizmet verebilecek yeme, içme mekanlarını en iyi şekilde planlayacak proje üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Tekintaş, Ordu’ya gelenlerin teleferikle seyahat ederek Boztepe’yi görmesini ve Çiseli Şelalesi’ni ziyaret etmeden bölgeden ayrılmamalarını istediklerini ifade etti. Tekintaş, “Uzak bir mesafe değil. Toplamda 23 kilometrelik bir seyahatten sonra ulaşıyoruz. Bir kanyon içerisinde serinliğin, günün güzelliklerinin, yeşilin ve su sesinin en güzel yaşandığı yerlerden biri” ifadelerini kullandı.

Tekintaş, yerli turistin yanı sıra özellikle Ortadoğu başta olmak üzere yabancı ziyaretçilerin de şelaleye geldiğini belirtti.

– Gurbetçiler de tercih ediyor

Hollanda’da yaşayan gurbetçi Mehmet Çalış, ailesiyle Türkiye’ye tatile geldiklerini ancak sıcakların kendilerini bunalttığını, arkadaşlarının tavsiyesiyle şelaleyi ziyaret ettiklerini anlattı.

Çiseli Şelalesi’nde piknik yapabildikleri ve yüzebildikleri bir ortamın bulunduğunu ifade eden Çalış, Hollanda’da böyle bir imkan olmadığını aktardı.

Emine Soğuksu da çocuklarıyla birlikte şelalede serinlediklerini ve güzel vakit geçirdiklerini söyledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here